vrijdag 13 januari 2012 – 20.00 uur

LIEDRECITAL
Sarah Wijzenbeek – cello
Daniël Kool – piano
Bastiaan Witsenburg – bariton
Debussy, Ravel, Mozart, Schubert en Beethoven

Goede vrienden die mooie muziek samen maken

Bastiaan Witsenburg

Ze kennen elkaar al van de tijd dat ze studeerden aan het Amsterdams Conservatorium. Drie goed bevriende ambitieuze jonge musici die in ’t Mosterdzaadje op vrijdag 13 januari om 20.00 uur een prachtig programma gaan brengen. De bariton Bastiaan Witsenburg, de celliste Sarah Wijzenbeek en de pianist Daniël Kool. Voor de pauze in Franse sferen met Debussy en Ravel, na de pauze Mozart, Beethoven en Schubert.

Met twee liederen uit Fêtes Galantes uit 1904 wordt direct de sfeer gezet. De teksten van Paul Verlaine beschrijven een paar 18e eeuwse schilderijen van o.a. Watteau waarin mooie jonge mensen musiceren, poëzie lezen en elkaar beminnen. Verboden liefdes in Engelse tuinen. De sfeer is zeer Frans, poëtisch en elegant. Ook erotische spanning, humor en melancholie.

Tien jaar later werkte Debussy aan een serie van zes sonates voor verschillende instrumenten. De cello sonate was de eerste en hij is nooit aan nummer zes toegekomen. Zijn compositie grijpt terug naar werk van Couperin en behoort tot het ijzeren repertoire voor cello en piano.

Uit 1932 worden drie liederen gezongen van Ravel die hij schreef voor de film Don Quixote. Voor de film verkoos men de liederen van Ibert. Maar Bastiaan Witsenburg heeft een zwak voor de Don Quichotte liederen van Ravel. “Ze zijn ook speciaal voor bariton geschreven wat het extra mooi maakt”. Op het ritme van verschillende Spaanse dansen zal hij zijn geliefde Dulcinea bezingen.

Na de pauze de aria Ein Mädchen oder Weibchen uit Die Zauberflöte van Mozart. De vogelvanger Papageno ondergaat samen met prins Tamino allerlei beproevingen en dat valt hem zwaar. In deze Aria zingt hij dat het hebben van een meisje of vrouwtje hem het leven zoveel gemakkelijker zou maken.
Aansluitend vervolgt het programna met de 12 variaties die Beethoven op dezelfde aria van Mozart schreef.

Piano solo de uiterst romantische Moments Musicaux van Schubert. Korte klankjuwelen waarin Schubert iedere gevoelige snaar weet te roeren. Daarmee in een gevoelige stemming gekomen eindigt het concert met een selectie van 5 liederen uit de beroemde en ook huiveringwekkende cyclus Winterreise. Eén van Schuberts grootste meesterwerken op teksten van Wilhelm Müller waarin het gaat over een voettocht door een winters landschap en de hoofdpersoon die met zichzelf wordt geconfronteerd.

Bastiaan Witsenburg studeerde in Amsterdam o.a. bij Pierre Mak en David Wilson Johnson. Hij zong diverse rollen in opera’s, soleerde in Oratoria en nam als liedzanger mee aan het concours “Das Lied” in Berlijn. Uiterst veelzijdig remplaceert hij in het Groot Omroep Koor en is hij lid van Opera Studio Nederland.

Sarah Wijzenbeek studeert cello bij o.a Monique Bartels en Quirine Viersen. Zij behaalt al jong veel prijzen, is solo celliste van het Jeugd Orkest Nederland.

De pianist Daniël Kool kwam al vroeg op de Jong Talent afdeling van het conservatorium terecht waar hij les kreeg van Marjes Benoist. Hij beëindigde zijn opleiding Cum Laude bij Mila Baslawskaja. Een veelgevraagd pianist die tevens deel uit maakt van verschillende kamermuziekensembles, ook samen met Sarah Wijzenbeek.

Reacties zijn afgesloten.