PIANORECITAL EN PRESENTATIE NIEUWE CD
Frederic Voorn
speelt Frederik Voorn
Frederic Voorn speelt Frederic Voorn

Van de pianist Frederic Voorn verschenen al heel wat CD’s die ook met veel lof ontvangen werden. Op zondag 19 februari om 15.00 uur presenteert deze pianist zijn nieuwe CD helemaal gewijd aan zijn eigen composities. Frederic Voorn speelt Frederic Voorn.
In deze pianowerken komen veel motieven en thema’s voor die uit een vroegere tijd stammen. Op zijn 18e jaar, jij zat toen in het eerste jaar van het conservatorium, schreef hij al een strijkkwartet. Dat hij geen compositie als hoofdvak koos was omdat hij vond dat er in die tijd te weinig ruimte werd gegeven aan compositie studenten die zich niet bezig wilden houden met atonale en seriële componeertechniek. In die tijd de enige muziekstijlen die, vaak tot misnoegen van het publiek, geaccepteerd werden van een hedendaags componist. Tegenwoordig wordt er vrijer omgegaan met de grote diversiteit aan muziekstijlen.
Over de stukken:
De Pièces simples et naturelles werden rond de zomer van 2005 gecomponeerd. Nantua is een Frans dorp met een beeldschoon ansischtkaart-achtig meer dat ligt tussen Lyon en Genève. De Sarabande werd in 2012 al eens opgenomen en staat op de CD ‘Music Box’. De Suite la forêt perdue kent een lange ontstaansgeschiedenis en werd voltooid in 2015. La chasse, het tweede deel van de suite, was al in 2009 grotendeels geschreven. Deel vier, Jeux d’hirondelles, is geïnspireerd op zwaluwen in Italië, die iedere namiddag met spectaculaire scheervluchten zich te goed doen aan insecten die op het wateroppervlak drijven.
De Piano Sonata werd in 2016 geschreven en heeft duidelijk Russische invloeden. De openingsmotieven uit het eerste en derde deel zijn gebaseerd op een octotonische toonladder, waarbij hele en halve noten om en om worden gespeeld. In het middendeel brengt een marche funèbre het werk via een groteske dans naar het hoogtepunt van de sonate.
Deze cd werd in oktober 2016 opgenomen in ’t Mosterdzaadje.