zondag 12 februari 2017 – 15.00 uur

ERIKKUNDU ENSEMBLE
Daniel Roser – piano
Christian Moser- ud
Francis Petter – basklarinet en klarinet
Elementen uit Orientaalse muziek, jazz en klassiek

Zwitsers Erikkundu Ensemble met fascinerende samenklank

Het Erikkundu Ensemble

Het Zwitsers Ensemble Erikkundu is op zondag 12 februari om 15.00 uur te beluisteren in ’t Mosterdzaadje. Gespeeld worden elementen uit de Oriëntaalse muziek, de jazz en klassiek. De leden van het Erikkundu Ensemble zijn Daniel Roser – piano, Christian Moser – ud en Francis Petter – (bas)klarinet. In de 8 jaar dat dit ensemble samenspeelt hebben ze een geheel eigen stijl  ontwikkelt. In het ’t Mosterdzaadje zullen zij hun nieuwe CD presenteren.

Door de unieke combinatie van de drie instrumenten ud (oriëntaalse luit), piano en basklarinet ontstaat een ongewone en fascinerende samenklank. Met hun verfrissende experimenteer- en ontdekkers geest mengen de drie muzikanten hun eigen muzikale afkomst: elementen uit de oriëntaalse muziek, jazz en klassiek. Hun muzikaal ruim opgezet concept biedt kans tot improviseren. Baserend op weinig afspraken en veel open ruimte voor improvisatie ontstaat een groot deel van de muziek telkens opnieuw en elk concert belooft een gewaagde wandeling op nog onbekend muzikaal terrein, zowel voor de muzikanten als voor het publiek. Momenten van uitdagende groepsimprovisatie contrasteren met meditatieve, dromerige en lyrische momenten.

  De naam Erikunddu refereert aan een van de inspiratiebronnen van deze groep: Erik Satie. Zijn composities stonden in de begintijd van het ensemble centraal en hebben hun sporen achtergelaten. De minimalistische en eigenwijze strukturen van Satie hebben een vaak een bijna kinderlijke uitstraling  Net als bij zijn muziek moet je ook bij Erikunddu heel bewust luisteren om te ontdekken, dat zich onder een op het eerste gezicht simpel klanktapijt een heel veelzijdige, muzikale kosmos ontvouwd.

www.erikunddu.ch

Reacties zijn afgesloten.