zaterdag 15 februari 2025 – 15.00 uur

Rondom Piazzolla  
Maria Nemtsova – piano
Vitaly Vatulya – saxofoon
Anastasia Kozlova – viool
Lily Boulanger, Bruch, Bloch, Molinelli, Piazzolla

“De ziel van Piazzolla – het genie en zijn inspiratie”

Maria en Vitaly

Drie topmusici gaan op zaterdag 15 februari om 15.00 uur in ’t Mosterdzaadje een concert verzorgen in het teken van Astor Piazzolla en zijn Vier Jaargetijden. Het zijn de violiste Anastasia Kozlova, de saxofonist Vitaly Vatulya en de pianiste Maria Nemtsova.

Ze volgen Piazzolla’s ziel in de ontdekkingstocht langs de bronnen van zijn inspiratie. Een reis vol afwisseling en temperatuur verschillen. Lili Boulanger (‘Nocturne’), Max Bruch (‘Romance’), Ernest Bloch (‘Nigun’), Roberto Molinelli (‘Pictures from New York’).

De Argentijnse componist Astor Piazzolla is een bron van inspiratie voor de muzikale wereld. Wij weten natuurlijk van de tranen van Maxima – Adios Noniño en velen kennen zijn Vier Jaargetijden.

Anastasia Kozlova

Rond dat laatste meesterwerk zullen de musici ronduit verrassen met de instrumentale combinatie van viool, saxofoon en piano. Daarmee openen zij een nieuw klankspectrum rond de Vier Jaargetijden. Het werd door de Argentijnse componist geschreven als een muzikaal verhaal over zijn Buenos Aires. Subtiliteit en Latijnse passie gaan hand in hand.

Piazzolla’s kroonjuweel is een werk met een zekere actualiteitswaarde nu de wereld dagelijks te maken heeft met klimaatproblemen. Dit concert brachten zij met groot succes eerder op Soestdijk.

Reacties zijn afgesloten.